„Nowoczesna polska wieś” – debata PIS

Nowoczesna Polska Wieś – tak zatytułowana jest kolejna debata, organizowana przez PiS. Odbędzie się ona w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie pod Grójcem.

W dyskusji będą uczestniczyć eksperci z różnych dziedzin nauk rolniczych oraz przedstawicieli organizacji rolniczych i społecznych działających na terenie obszarów rolniczych. Będzie także prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz kandydat tej partii na premiera rządu technicznego prof. Piotr Gliński.

Głównym celem debaty będzie zwrócenie uwagi na przyszłość polskiej wsi i rolnictwa w Polsce. Mówi Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS.

 – To jest poważna inicjatywa. Rolnicy poszczególnych krajów nie mają równych dopłat. Polska w porównaniu z innymi państwami jest mniej dofinansowana. To znaczy, że produkcja w Polsce, a produkcja w krajach europejskich to są zupełnie inne koszty. To jest dobry moment żeby się o to upomnieć, bo jesteśmy tuż przed zakończeniem negocjacji europejskich. Ale to jest również moment, żeby powiedzieć w ogóle o polskim rolnictwie, które przez Donalda Tuska jest traktowane, jako coś co w ogóle nie istnieje – powiedział Adam Hofman.

Dyskusja będzie podzielona na sześć paneli dotyczących: wspólnej polityki rolnej i współpracy międzynarodowej, konkurencyjności rolnictwa i gospodarki żywnościowej, rozwoju obszarów wiejskich, polityki społecznej, edukacji i wiedzy na obszarach wiejskich oraz instytucji, administracji i finansowania. Debata rozpocznie się o godz. 12.

Do tej pory w ramach programu „PiS. Alternatywa” odbyły się cztery debaty: o gospodarce, zdrowiu, sytuacji na rynku pracy oraz o samorządach.

RIRM

drukuj