„III Europejskie Dni Węgla” w PE

„III Europejskie Dni Węgla” pod takim hasłem w Brukseli rozpocznie się dziś trzydniowe spotkanie zorganizowane przez europarlamentarzystów. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Podczas III Europejskich Dni Węgla zaplanowano liczne konferencje i warsztaty. Poruszony będzie m.in. temat stosowania czystych technologii i ich wpływu na rozwój górnictwa, a także kwestia  Europejskiego Okrągłego Stołu ds. Węgla, który byłby szansę na ponadpartyjna dyskusję.

W debacie udział wezmą przedstawiciele zaangażowanych organizacji branżowych m.in. z Chin, RPA, Japonii, Australii i Polski.

W swoim wystąpieniu Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” chce wskazać, jaki wpływ ma polityka ekologiczna UE na życie mieszkańców Polskiego Zagłębia Węglowego, przemysł i gospodarkę w Polsce.

– Będę mówił o tym, jakie skutki niesie za sobą pakiet klimatyczno-energetyczny. Jaki wpływ będzie miała polityka ekologiczna Europy na polską gospodarkę, a tym samym na przemysł. Gospodarka to jedno, a przemysł to jedna z gałęzi polskiej gospodarki. Będę prosił również o to, żeby posłowie przychylili się do tej inicjatywy obywatelskiej, żeby zawiesili pakiet klimatyczno-energetyczny i jeszcze raz go przedyskutowali – powiedział Kazimierz Grajcarek.

Nadal trwa zbieranie podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Europejską. Z inicjatywy wycofały się Czechy, w ich miejsce  do akcji włączy się Rumunia.

Mamy ambicje zebrać milion podpisów w Polsce, a resztę poza granicami kraju. Chcemy to zrobić do końca kwietnia przyszłego roku, ponieważ później trwa weryfikacja podpisów. Daliśmy sobie czas do 30 kwietnia przyszłego roku. Myślę, że do tego czasu zbierzemy milion w Europie,  ile ich będzie w Polsce zobaczymy. Namawiam wszystkich, żeby się podpisywali, ponieważ jest to  nasza wspólna sprawa – apelował Kazimierz Grajcarek.

 

 

Wypowiedź Kazimierza Grajcarka


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl