fot. PAP/Mateusz Marek

Minister A. Moskwa: Węgla nie zabraknie

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, uspokaja: Nie zabraknie węgla na zimę.  Potrzebna ilość surowca została już zakontraktowana.

Choć za oknem lato, wielu Polaków już teraz martwi się, czym ogrzeje swoje domy zimą. Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, przekonuje, że nie ma powodów do obaw.

– Wszystkie ilości potrzebnego węgla już są zakontraktowane. Teraz przygotowujemy i wdrażamy całą operację logistyczną – porty, potem rozwiezienie po kraju – wskazała minister w programie stacji TVP Info.

Szefowa resortu zdementowała także doniesienia, jakoby porty nie miały odpowiednich mocy przeładunkowych, by szybko i skutecznie rozdysponować surowiec.

Jest węgiel, są węglarki, porty dadzą sobie radę. Na bieżąco węgiel do Polski wpływa i będzie przesiewany, a także rozwożony do zsypiskpoinformowała Anna Moskwa na antenie TVP Info.

Od środy w gminach – osobiście bądź drogą internetową – można składać wnioski o dodatek węglowy. Jego wysokość wynosi 3 tys. zł. Mamy na to czas do 30 listopada. Rząd chce także wesprzeć osoby, które ogrzewają swoje domy innymi paliwami np. pelletem czy gazem LPG. Ustawa jest już gotowa. Sejm rozpatrzy projekt na wrześniowym posiedzeniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl