fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Polscy strażacy zakończyli gaszenie pożarów we Francji

Misja polskich strażaków we Francji dobiega końca – poinformowała o tym Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Jutro druhowie wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pod koniec ubiegłego tygodnia grupa 146 strażaków udała się do Francji, by wesprzeć tamtejsze służby w gaszeniu pożarów.

Polscy funkcjonariusze zostali skierowani do okolic miasta Bordeaux na południu kraju, gdzie płonęło prawie 1 tys. hektarów lasów. Starszy strażak Monika Nowakowska-Brynda z Biura Prasowego PSP zwróciła uwagę, że misja polskich druhów we Francji spotkała się z uznaniem tamtejszej społeczności.

Francuskie media i użytkownicy mediów społecznościowych bardzo pozytywnie odbierają polskie wsparcie. Francuzi niezwykle entuzjastycznie nas przyjęli i są ogromnie wdzięczni Polakom za taką ogromną ofiarność. Myślę, że nieprzypadkowo, ponieważ jak zawsze wykazujemy się największym profesjonalizmem działania i mimo tego, że już zaczynamy sprzątać obozowisko, to nadal pozostajemy w gotowości, gdyby nagle coś się wydarzyło, i możemy ruszać do działań. Oczywiście mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i pod opieką św. Floriana wrócimy bezpiecznie do kraju – dodała.

Jutro strażacy wyruszą do Polski. Do pokonania będą mieli ponad 1700 km. Druhowie prawdopodobnie wrócą do naszej Ojczyzny w niedzielę.

Misja polskich strażaków we Francji jest 37. akcją międzynarodową Państwowej Straży Pożarnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl