Nowe zasady wynagradzania najważniejszych osób w spółkach SP

Rząd PiS-u zmienia zasady wynagradzania najważniejszych osób w spółkach Skarbu Państwa. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zastąpi tzw. ustawę kominową. Wynagrodzenie menedżerów ma być uzależnione m.in. od sytuacji i wielkości spółki.

Przepisami mają zostać objęte spółki, w których udział państwa wynosi poniżej 50 proc. Ma to przynieść od 60 mln zł do nawet 100 mln zł oszczędności rocznie.

Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz podkreślił, że jednym z celów nowej ustawy jest zakończenie pobierania wielomilionowych odpraw.  

– Nigdy więcej nie będzie miała miejsce taka sytuacja, gdzie prezesi po przepracowaniu kilku czy kilkunastu miesięcy w danej spółce będą mieli prawo liczyć na wielomilionowe odprawy. Z tymi patologiami, dzięki tej ustawie, kończymy – powiedział Dawid Jackiewicz.

Przepisy regulujące płace w państwowych spółkach obowiązują też w innych krajach Europy, m.in. w Niemczech , Francji, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl