Nowe fakty ws. Amber Gold

Przygotowujemy raport o Amber – państwie – poinformowali posłowie PiS.

Na konferencji politycy powołali się na nowe fakty w sprawie Amber Gold, które ujawnił jeden z tygodników. Kilka fragmentów wypowiedzi przytoczył poseł Andrzej Duda.

„Trójmiasto to wielka pucha Pandory. Trzeba było by te F16, spalić to, zaorać i jeszcze raz podpalić. Potem każdemu wychodzącemu dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest pozapinany z dziwnymi ludźmi. To jest jedna wielka sitwa powiedział były szef gdańskiego CBŚ. Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express. Kloskowski bardzo mnie namawiał do kontaktów z Tuskiem. Mi to zawsze śmierdziało. Zawsze patrzyłem na chłopaka przez pryzmat nazwiska, żeby wyjaśnić pan Kloskowski jest dyrektorem gdańskiego lotniska. Frankowski, Kloskowski prezes Zarządu lotniska w Gdańsku to cwany lis. On Tuska wziął dlatego żeby sobie kupić przyszłość. Frankowski, stanowisko było już przygotowane. Wtedy spotkałem Marcina P. On stanowisko wyjął i dał Michałowi Tuskowi” – powiedział poseł Andrzej Duda.

Tygodnik ujawnił też informacje, z których wnika, że w  stosunku do prokuratora okręgowego w Gdańsku prowadzone są czynności śledcze z podejrzeniem korupcji.

Nie ma więc wątpliwości, że w tej sprawie powinna powstać komisja śledcza, której obawia się premier Donald Tusk – powiedział poseł Duda.

„Mieliśmy okazję zobaczyć w nocy z czwartku na piątek, że PO absolutnie na tą komisję nie pozwoli, że Donald Tusk się tej komisji boi. Ta niezwykła mobilizacja wśród posłów PO stu procentowa obecność jakiej nie było nawet podczas głosowań budżetowych pokazuje jak niebezpieczna jest ta sprawa dla Donalda Tuska” – dodaje poseł Andrzej Duda.

Dlatego zespół do spraw obrony demokratycznego państwa prawa przygotowuje raport o Amber Państwie – zapowiedział poseł Krzysztof Szczerski.

„Przygotowujemy raport o tym w jaki sposób zielona wyspa zamieniła się w bursztynowe bagno. W jaki sposób rządy Platformy oplotły polskie państwo swoimi interesami. W jaki sposób ciągną  Polskę jako państwo prawa w stronę standardów nieznanych demokratycznemu prawu. W jaki sposób dochodzi do sytuacji w której degraduje się nasz kraj. Ten raport, który będzie opisywał przede wszystkim stan wiedzy jaki mamy na dzisiaj, wszystkich tych rzeczy zebranych razem, które świadczą o tym jak bardzo sprawa Amber Gold i OLT Express była powiązana z układami interesów towarzyskimi i biznesowymi na Pomorzu powstanie jeszcze we wrześniu” – powiedział poseł Krzysztof Szczerski.

Poseł dodał, że raport będzie głosem o powołanie komisji śledczej, która oczyści państwo. Tezą wyjściową dokumentu jest działanie polskiej władzy w sprawie Amber Gold i OLT Express, które naruszają dwa przepisy Konstytucji, art. 2 i 5 – co oznacza Trybunał Stanu dla polityków.

 

Wypowiedź posła Andrzeja Dudy:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Krzysztofa Szczerskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl