(fot. PAP)

KRS zajmie się sprawą sędziego Milewskiego

Krajowa Rada Sądownictwa 26 września zajmie się wnioskiem o odwołanie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Radosława Milewskiego.

Sprawa ma związek z prowokacją dziennikarską, w której osoba podająca się za urzędnika kancelarii premiera miała ustalać z prezesem szczegóły związane m.in. ze sprawami sądowymi szefa Amber Gold.

Krajowa Rada Sądownictwa zwróciła się już do redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” która ujawniła rozmowę  o udostępnienie kopii całego nagrania.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski domagają się zwołania komisji śledczej ws. Amber Gold.

Nagranie jak i reszta wątków związanych z tą sprawą pokazują że wymiar sprawiedliwości jest dyspozycyjny wobec władzy wykonawczej – zwracała uwagę poseł Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski.

Wobec tych skandalicznych informacji, ale nade wszystko wobec zjawiska, które wystąpiło w wymiarze sprawiedliwości, szczególnie w tak dużej sprawie, jaką jest sprawa Amber Gold pokazuje, że wymiar sprawiedliwości jest dyspozycyjny wobec władzy wykonawczej. To znaczy, że wymiar sprawiedliwości jest gotowy na to, aby zbierać sędziów, zbierać takie składy na naradach, razem z premierem, aby ustalać ewentualne wyroki. Jest to niebywały skandal –poseł Kempa.

 

Wypowiedź Beaty Kempy


Pobierz Pobierz
 

RIRM

drukuj