Niemcy: Deportowano Afgańczyków

Niemieckie władze poinformowały o deportowaniu 69 Afgańczyków. Ich wnioski o azyl zostały odrzucone. Był to jeden z największych zbiorowych lotów deportacyjnych zorganizowanych przez Niemcy.

Samolot z Monachium, przewożący 69 Afgańczyków, wylądował w Kabulu wczoraj rano. 51 deportowanych Afgańczyków mieszkało na terenie Bawarii. Szef tamtejszego MSZ-u Joachim Herrmann poinformował, że w ostatnim czasie niemieckie władze federalne zgodziły się na nieograniczone przeprowadzanie deportacji do Afganistanu. Wcześniej deportacje były ograniczone jedynie do osób z wyrokami.

Sytuacja w Afganistanie cały czas się pogarsza. Nasilają się tam ataki i zamachy bombowe ze strony talibów i tzw. Państwa Islamskiego. Dlatego deportacje do Afganistanu są krytykowane przez organizacje praw człowieka. Tylko w ubiegłym roku w ponad 20 zamachach w stolicy kraju, Kabulu, zginęło około pięćset osób, a w styczniu bieżącego roku już około stu pięćdziesięciu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl