fot. PAP/EPA

Emerytowany Papież odwiedził swojego chorego brata w Niemczech

Emerytowany papież Benedykt XVI odwiedził swojego chorego brata w Niemczech. To pierwsza podróż Papieża do ojczyzny od czasu ustąpienia w 2013 roku.

Jak poinformował Watykan decyzja o podróży zapadła bardzo szybko w związku z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia ks. Georga Ratzingera – starszego brata Benedykta XVI.

– Papież codziennie otrzymywał wiadomości o stanie zdrowia swojego brata. Ostatnie informacje był już na tyle złe, że postanowił przyjechać do Ratyzbony – powiedział Clemens Nick, rzecznik biskupstwa w Regensburgu.

Emerytowanemu Papieżowi w podróży towarzyszą: jego wieloletni sekretarz, zastępca dowódcy żandarmerii watykańskiej, lekarz, pielęgniarka oraz osobisty asystent.

– Stałem tam i widziałem, jak Benedykt wchodzi i wychodzi. Kiedy wyszedł, naprawdę można było zobaczyć radość promieniującą z jego twarzy. To było niezwykłe – dodał  rzecznik biskupstwa w Regensburgu.                                                                              

Emerytowany Papież pozostanie w Ratyzbonie tyle, ile będzie to konieczne – wyjaśnił rzecznik Watykanu. Obaj bracia Ratzingerowie są bardzo ze sobą związani. Zostali wyświęceni na księży tego samego dnia, 29 czerwca 1951 roku w katedrze w swej rodzinnej Bawarii. Ks. Georg odwiedzał regularnie swego brata Papieża w Watykanie w dniach Wielkanocy. Przyjeżdżał także po jego ustąpieniu z urzędu.

TV Trwam News

drukuj