fot. PAP/Art Service

„Nie zastąpi Ciebie nikt” – w Wadowicach odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II

W Wadowicach – rodzinnym mieście św. Jana Pawła II – odbył się koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Ze sceny wybrzmiały utwory, które papież – Polak najchętniej śpiewał, m.in. „Barka” w wykonaniu wybitnych polskich artystów. W jego trakcie przypomniano również najważniejsze chwile i wystąpienia Ojca Świętego z całego pontyfikatu.

Głos zabrał metropolita krakowski. Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział, że św. Jan Paweł II przez całe życie pokazywał, jak bardzo kocha Polskę. Całym sobą płacił także za wolność – dodał ksiądz arcybiskup.

– Gdy głosił konieczność podporządkowywania jej obiektywnej prawdzie o wartościach, gdy domagał się prawa do życia dla nienarodzonych i ciężko chorych, gdy ukazywał piękno miłości kobiety i mężczyzny, gdy bronił małżeństwa i rodziny, gdy do nauczania społecznego Kościoła wprowadzał pojęcie solidarności, gdy zwłaszcza w okresie stanu wojennego upominał się o Polskę i jej prawo do w pełni suwerennego bytu – akcentował ks. abp Marek Jędraszewski.       

W wydarzeniu uczestniczyli też m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, i prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Koncert można było obejrzeć w TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl