fot. twitter.com/EpiskopatNews

Nie ma zgody Kościoła na zabijanie nienarodzonych dzieci

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, powiedział, że projekty rządzącej większości w sprawie tzw. aborcji i pigułki „dzień po” nie będą miały żadnej akceptacji ze strony Kościoła. W Sejmie jest już złożony przez posłów KO projekt ustawy „o świadomym rodzicielstwie”. Propozycja zakłada legalizację mordowania nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ciąży.

W projekcie „o świadomym rodzicielstwie” znalazły się m.in. odniesienia do praw kobiet. Nie ma jednak mowy o niezbywalnym prawie do życia, jakie posiada człowiek od momentu poczęcia.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, wskazał, że jest to dramatyczny komunikat dla działaczy pro-life i proces niszczenia życia.

– Nie ma najmniejszej wątpliwości, że tego typu pomysły, projekty nie będą miały żadnej akceptacji ze strony Kościoła. Myślę, iż tutaj wciąż pozostaje nam apelowanie do sumień tych wszystkich, którzy podejmują tę decyzję, o opamiętanie, a równocześnie prośba do tych, którzy mogą wpływać na jakiekolwiek decyzje w tej sprawie, aby odstąpiono od procedowania tego typu projektów – oznajmił ks. Leszek Gęsiak SJ.

W tym tygodniu do Sejmu trafił rządowy projekt, który przewiduje dostęp do pigułki „dzień po” bez recepty dla osób, które ukończyły 15 lat.

Premier Donald Tusk przyznał z kolei, że tzw. aborcja to jedna z kwestii, co do której w koalicji są różne poglądy i dlatego nie może być projektu rządowego.

 

RIRM

drukuj