fot. pixabay.com

Nauki o Rodzinie nową dyscypliną naukową

Nauki o Rodzinie staną się dyscypliną naukową. Taką decyzję ogłosił minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Rodzina dzisiaj staje w obliczu wielu wyzwań. Młode małżeństwa mają zaburzoną wizję tego, jak powinna wyglądać rodzina. Jej tradycyjny model od wielu lat jest zniekształcany przez niektóre media. Dlatego ministerstwo edukacji chce, aby Nauki o Rodzinie były nową dyscypliną naukową.

– Chcę zapowiedzieć, że w związku z kryzysem rodziny podniesiemy do rangi dyscypliny Nauki o Rodzinie – oświadczył minister Przemysław Czarnek.

Nauka o Rodzinie ma przypomnieć, czym w rzeczywistości jest rodzina. By osiągnąć ten cel, sięga po wybitne autorytety.

– Nauki o Rodzinie z jednej strony podejmują wszechstronne badania nad rodziną, promujące prawdę o rodzinie. Promujące to o czym mówił Jan Paweł II kim jest rodzina: „Rodzino stań się tym kim jesteś”. Z drugiej strony dyscyplina Nauki o Rodzinie daje szanse, abyśmy przygotowali młodych ludzi, którzy będą mogli służyć rodzinie z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami w bardzo szerokim aspekcie – wskazała prezes Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego, prof. Elżbieta Osewska.

To przyczyni się do powstawania zdrowych, silnych i stabilnych rodzin.

– Jeśli mówimy o roli małżeństwa i rodziny dzisiaj, to warto pamiętać o tym, że Nauki o Rodzinie znajdują swoją argumentację zarówno w aspekcie historycznym, jak i osobowym czy społecznym – powiedziała prof. Elżbieta Osewska.

W historycznym, dlatego że naród polski lata rozbiorów i wojny, przetrwał m.in. dzięki silnej i stabilnej rodzinie.

– Kolejną kwestią pozostaje fakt, że rodzina buduje w społeczeństwie swój kapitał społeczny, ekonomiczny, kulturowy. Bez silnych, mocnych, stabilnych i szczęśliwych rodzin trudno sobie wyobrazić stabilne państwo czy mocne narody – zauważyła prezes Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego.

Nowa dyscyplina naukowa pozwoli na nowo odkryć najważniejszą i zarazem podstawową grupę społeczną, jaką jest rodzina.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl