Program „Za życiem” zaprezentowany jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku rząd ma zaprezentować kompleksowy program wsparcia „Za życiem”. Zapowiedziała go na początku października premier Beata Szydło. Program ma wspierać rodziny w trudnej sytuacji, m.in. wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas w Łukowie powiedział, że nad rozwiązaniami pracują przedstawiciele pięciu resortów.

O tym będzie mówiła premier w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Myślę, że pod koniec grudnia pokażemy już gotowy bardzo duży projekt. Pokaże on, że resorty potrafią wspólnie pracować. Pięciu sekretarzy stanu pracuje przy tym samym okrągłym stole i potrafi się dogadać. Jestem niezwykle dumny z tego, że zrobimy coś, co po nas zostanie na trwałe – zaznaczył Jarosław Pinkas.

Wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz nie chciał zdradzić, jakie rozwiązania znajdą się w programie. Wskazał jedynie, że program będzie wieloletni i będzie podlegał ewaluacji.

Na pewno będzie to program otwarty, który będzie reagował także na to, co będzie się zmieniało w otoczeniu, ale także na to, jak będzie realizowany. Czy faktycznie zapisy będą wystarczające, czy trzeba będzie je zmieniać bądź uzupełniać – powiedział wiceminister rodziny.

Powstanie programu „Za życiem” premier Szydło zapowiedziała po tym, jak Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie tzw. aborcji i wprowadzający kary dla kobiet, które zabiły swoje dziecko przed urodzeniem.

RIRM

drukuj