fot. tv trwam

[NASZ TEMAT] Ks. bp A. Galbas: Ten czas jest ciężki także dla duchownych. Całą swoją pasterską gorliwość, całe serce wkładają w to, żeby pomóc nam wszystkim przeżyć te chwile. Pomódlmy się za księży

W tym roku odnowienie przyrzeczeń kapłańskich w Wielki Czwartek podczas spotkania z biskupem jest niemożliwe, co dla nas jest bardzo trudne. Pomódlmy się w tym czasie za księży. Jeśli można, zadzwońcie do nich, aby dodać im otuchy – powiedział w wyemitowanym na antenie TV Trwam reportażu „Nie traćmy nadziei” ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Czas epidemii koronawirusa jest ciężki także dla duchownych. Ks. bp Adrian Galbas powiedział, że „zawsze w Wielki Czwartek kapłani spotykają się ze swoim biskupem, aby odnowić przyrzeczenie kapłańskie”.

– W tym roku jest to niemożliwe, co dla nas jest bardzo trudne. Pomódlmy się w tym czasie za księży. Jeśli można, zadzwońcie do nich, aby dodać im otuchy. Bądźmy pewni, że księża w te dni są szczególnie z nami. Trochę w innej formie, ale całą swoją pasterską gorliwość, całe serce wkładają w to, żeby pomóc nam wszystkim przeżyć te chwile – zaznaczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Duchowny wskazał także, że „dla ludzi wiary szczególnie ważne jest, aby nie tracić pewności, że Pan Jezus jest w tym wszystkim z nami”.

– On nas prowadzi przez dni szczęśliwe i nieszczęśliwe, przez chwile łatwe i trudne, przez nasze doliny i wyżyny. Nigdy nie opuszcza swojego Kościoła, swojego ludu. Oby ta sytuacja jeszcze bardziej wzmogła w nas przekonanie w Chrystusową obecność, która realizuje się przez Słowo Boże, sakramenty. Obyśmy nie stracili pewności, że On jest zwycięzcą i nie ma takiego Wielkiego Postu, który by się kiedyś nie skończył Wielkanocą. Nie ma Gorzkich Żali, po których by się nie śpiewało Alleluja. On jest Dobrym Pasterzem – podkreślił ks. bp Adrian Galbas.

Za posługę kapłańską księżom podziękował ks. bp Jerzy Mazur, biskup diecezji ełckiej.

Drodzy współbracia kapłani, chcę wyrazić słowa wielkiej wdzięczności za waszą gorliwość i spieszenie z pomocą, aby rozgrzeszać, modlić się i wszystkim, którzy trwają na modlitwie, wyrażam wdzięczność – powiedział ks. bp Jerzy Mazur.

radiomaryja.pl

drukuj