fot. tv trwam

Wierni składają życzenia kapłanom

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu święceń. Z tej okazji wierni kierują do kapłanów życzenia. Podziękowania za posługę duchownych wystosowali także parafianie z Gołdapi, z diecezji ełckiej.

Drodzy kapłani, w tym szczególnym dniu chcemy wam bardzo podziękować za to, że jesteście, wspieracie nas w trudnych chwilach i całym swoim życiem ukazujecie nam Jezusa, Ewangelię. Budzicie nas z letargu, z zagonienia świata do tego, do czego przeznaczył nas Pan Bóg – zaznaczają wierni w podziękowaniach.

– Dziękujemy za to, że w cichości zamkniętych kościołów jesteście z nami duchowo, modlicie się cały czas. Żałujemy, że w tym dniu nie możemy być razem z wami w kaplicach, kościołach, świątyniach. Ale w naszych domach łączymy się z wami duchowo – zapewniają.

– Dziękujemy, że jesteście ciągle dla nas, wiernych. Dziękujemy za wasze gorliwe modlitwy do Ojca, także w naszych intencjach. Za to, że codziennie gromadzicie się na różańcu łącząc się duchowo z nami i za to, że staracie się dotrzeć z Ewangelią do każdego człowieka, nawet do tego, z którym nie jesteście w stanie spotkać się twarzą w twarz. Dobrze wiedzieć, że o nas pamiętacie – dziękują wierni.

Społeczność Kościoła życzy wszystkim kapłanom, „aby dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa był dniem radosnym i napełnił nasze serca na nowo radością, pokojem, entuzjazmem wiary, miłością”.

– Życzymy wam także świętości, bo to jest wpisane w wasze powołanie. Życzymy wiecznej młodości ducha, a także, aby wasze serca były napełnione radością żywej wiary i żeby ona uzewnętrzniała się, przyciągała innych, żebyśmy się tą radością wiary zarażali. Życzymy wam również, żebyście byli pochodniami, które niosą światło Chrystusa. Wszystkiego dobrego w tym ciężkim czasie. Błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask. Życzymy zdrowia i nie możemy doczekać się aż wkrótce spotkamy się w kościele życzą wierni z Gołdapi.

radiomaryja.pl

drukuj