fot. pixabay.com

Katedra Notre-Dame ponownie stanie się miejscem kultu Bożego. W Wielki Czwartek obrzęd obmycia nóg

W Wielki Czwartek zniszczona pożarem katedra Notre-Dame we Francji ponownie na chwilę stanie się miejscem kultu Bożego. Ks. abp Michele Aupetit będzie sprawował w niej obrzęd obmycia nóg. Artyści Comédie-Française zaprezentują natomiast rozważania Męki Pańskiej. Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję KTO.

Na sprawowanie pełnej liturgii Wieczerzy Pańskiej nie pozwala jeszcze stan katedry, w której prace remontowe po pożarze z kwietnia 2019 r. dopiero się rozpoczęły. Metropolicie Paryża zależy jednak na stopniowym powrocie życia religijnego do jego katedry. Stąd już dwa miesiące po pożarze sprawował w niej Eucharystię. Natomiast przed rokiem, w Wielki Piątek, w Notre-Dame odbyła się modlitwa przed relikwią Korony Cierniowej.

Vatican News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl