fot. PAP/Radek Pietruszka

[NASZ NEWS] Min. K. Tchórzewski: Termin złożenia wniosków ws. niższej ceny prądu zostanie przedłużony

Termin złożenia wniosków ws. niższej ceny prądu zostanie przedłużony. W moim przekonaniu większość tych oświadczeń została już dostarczona, natomiast mogło być tak, że ktoś np. w ramach urlopu jeszcze tego nie zrobił, więc wiem, że klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości takie krótkie przedłużenie tego terminu zaplanował powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z Radiem Maryja.

Jak poinformował szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski, zostanie przedłużony termin złożenia oświadczenia, które ma zapewnić korzystanie z tzw. zamrożonych cen prądu także w drugiej połowie 2019 roku. Początkowo dokument taki należało dostarczyć najpóźniej do poniedziałku 29 lipca.

W moim przekonaniu większość tych oświadczeń została złożona, natomiast mogło być tak, że ktoś np. w ramach urlopu jeszcze tego nie zrobił, więc wiem, że klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości takie krótkie przedłużenie tego terminu zaplanował. […] Te wypłaty należy rozpocząć jak najszybciej tak, aby już w tym momencie przedsiębiorcy nie byli tymi dużymi wypłatami obciążeni – zaznaczył Krzysztof Tchórzewski.

Przypomnijmy, aby złożyć stosowne oświadczenie ws. niższej ceny prądu, należy poświadczyć, że ma się status odbiorcy końcowego. Wówczas taki dokument trzeba dostarczyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl