fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

,,Nasz Dziennik”: Przeoczone badanie

Każdy Polak po ukończeniu 40. roku życia powinien przejść obowiązkowe badania okulistyczne – napisano we wtorkowym wydaniu ,,Naszego Dziennika”.

,,Powinniśmy postulować, by po 40. roku życia każdy Polak zbadał się u okulisty. Co najmniej 1/3 populacji nigdy nie była w ten sposób diagnozowana” – powiedział w rozmowie z ,,Naszym Dziennikiem” prof. Robert Rejdak, prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

,,Wizyta u lekarza specjalisty pozwoli wykryć schorzenia na ich wczesnym etapie i zapobiec ewentualnym powikłaniom. Osoby po 40. roku życia są szczególnie narażone na wystąpienie jaskry, zaćmy czy zwyrodnień plamki żółtej” – napisano w gazecie.

,,Osoby, u których została rozpoznana cukrzyca typu 2 powinny również udać się do okulisty. Choroba ta prowadzi do retinopatii cukrzycowej, czyli zagrożenia ślepotą oraz do zaćmą” – mówił dziennikowi prof. Robert Rejdak.

,,Ze względu na coraz większą ilość czasu spędzaną przed ekranami urządzeń elektrycznych niezbędna jest profilaktyka” – podał ,,Nasz Dziennik”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl