fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej

Prawie 60 mln zł – tyle rząd przeznaczy na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Budynek zostanie oddany do użytku w ciągu trzech lat.

Nowa siedziba bielskiego sądu rejonowego powstanie w zabytkowym budynku z końca XIX wieku, w samym centrum miasta i tuż obok aresztu.

– W tym budynku będzie przebywało ponad 150 pracowników, około 20 sędziów, znajdą się w nim wydziały karne, rodzinny, nieletnich, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz biuro obsługi interesanta. Powstanie 14 sal rozpraw – wskazał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Nowa budynek sądu będzie gotowy za trzy lata. Ma ułatwić wykonywanie obowiązków pracownikom, ale również lepiej służyć mieszkańcom. Obecnie Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej pracuje w sześciu różnych budynkach.

– Jest to krok naprzód do tego, żeby poprawić warunki, nie tylko dla sędziów, pracowników, co jest bardzo ważne, ale żeby wymiar sprawiedliwości sprawowany był w naprawdę godnych warunkach, ale również by poprawić sytuację obywateli, mieszkańców, którzy będą mieć łatwiejszy dostęp i w lepszych warunkach będą mogli załatwić swoje sprawy w sądzie – powiedział Andrzej Trzopek, prezes bielskiego sądu okręgowego.

Kwota inwestycji sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

– Kwota wsparcia jest duża, ona będzie oscylować w okolicach 60 milionów złotych – poinformował Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dokładnie 57 milionów. Projekt inwestycji jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg.

TV Trwam News/RIRM

drukuj