fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Nastroje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

Pojawia się coraz więcej słów tonujących nastroje w obozie Zjednoczonej Prawicy. Radosław Fogiel mówił dziś o potrzebie ofensywy programowej rządu. Polityk podkreślił, że być może nie będzie potrzeby podpisywania nowej umowy koalicyjnej.

Radosław Fogiel był pytany w Polskim Radiu o głosowanie polityków Solidarnej Polski w sprawie Funduszu Odbudowy. Podkreślił, że PiS było świadome postawy koalicjanta. Na dłuższą metę to głosowanie nie będzie problemem dla całego obozu władzy – mówił polityk.

– Najważniejsze jest, żeby wszystkie ugrupowania, które tworzą Zjednoczoną Prawicę, podtrzymywały deklarację, że chcą współpracować i razem realizować program. Chodzi o to, żebyśmy mogli pracować ciężko, rzetelnie i szybko nad zmianami, ustawami, reformami, a nie zajmować się sami sobą – oznajmił Radosław Fogiel na antenie Polskiego Radia.

Poseł PiS przyznał, że od jakiegoś czasu liderzy Zjednoczonej Prawicy regularnie rozmawiają. Nie oznacza to jednak, że na pewno zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna. Być może wystarczy aneks albo kilka bardziej precyzyjnych zapisów.

– To jest kwestia wtórna w stosunku do ustaleń, które toczą się między liderami Zjednoczonej Prawicy – podsumował poseł.

Ustalenia między politykami obejmują nową ofertę programową. Jej częścią ma być Nowy Ład, który choć na razie pozostaje programem PiS-u, to może zostać rozszerzony jako propozycja całego obozu. Radosław Fogiel pytany o termin prezentacji Nowego Ładu wskazał na maj.

 

TV Trwam News

drukuj