fot. pl.wikipedia.org

[TYLKO U NAS] J. Sasin: Brak większości w Senacie nie jest zagrożeniem dla realizacji programu Zjednoczonej Prawicy

To nie jest tak, że nie można skutecznie rządzić, nie mając większości w Senacie. To nie jest sytuacja, która stanowi zagrożenie w zakresie realizacji naszego programu wyborczego – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wicepremier Jacek Sasin.

12 listopada odbędzie się pierwsze po październikowych wyborach posiedzenie Sejmu. W mediach pojawia się wiele spekulacji odnośnie roszad w rządzie czy potencjalnym konflikcie w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

– Przede wszystkim nie można mówić o żadnych sporach. To narracja tych, którzy te wybory przegrali. Chcę to zdementować. Jesteśmy koalicją Zjednoczonej Prawicy i toczą się tutaj normalne dyskusje i rozmowy. Trzeba będzie inaczej poukładać ten rząd, bo będzie to rząd, który stanie przed nowymi, zupełnie innymi wyzwaniami. Te wszystkie negocjacje powinny zakończyć się do pierwszego posiedzenia – wyjaśnił Jacek Sasin.

Jak zaznaczył wicepremier, pewne jest jedynie to, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki.

– Nie ma jeszcze żadnych konkretnych nazwisk poza jednym – dotyczącym osoby premiera. Myślę, że można powiedzieć o tym, że premierem pozostanie obecny premier Mateusz Morawiecki. Nie ma potrzeby, żeby tę kwestię w jakiś sposób zmieniać – podkreślił.

Zjednoczona Prawica nie ma jednak większości w Senacie.

– To nie jest tak, że nie można skutecznie rządzić, nie mając większości w Senacie. To nie jest sytuacja, która stanowi zagrożenie w zakresie realizacji naszego programu wyborczego. Oczywiście lepiej by było, gdyby Senat nie odgrywał roli przeszkadzającej. Prowadzimy rozmowy z senatorami, by te dobre projekty, które złożymy, nie były blokowane – powiedział Jacek Sasin.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem wicepremiera Jacka Sasina można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj