fot. TV Trwam News

Min. M. Wójcik: Jest pewne napięcie w ramach koalicji, ale nie pamiętam żadnej koalicji, gdzie by takiego napięcia nie było

Do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy odniósł się Michał Wójcik. Minister w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceprezes Solidarnej Polski mówił, że jego ugrupowanie jest gotowe na każdy scenariusz.

Minister Michał Wójcik pytany o spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy wskazał, że „odbędzie się niebawem”. Nie chciał jednak podać dokładnego terminu.

– Do takiego spotkania dojdzie, do spotkania liderów, i ono jest bardzo ważne, potrzebne spotkanie w sytuacji, która w tej chwili jest – ocenił Michał Wójcik.  

Jedno jest pewne. Jak mówił minister w KPRM, na pewno trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym.

– Jest pewne napięcie w ramach koalicji. Nie pamiętam żadnej koalicji, gdzie by takiego napięcia nie było. (…) Ale proszę pamiętać, co by się stało, gdybyśmy oddali władzę tym, którzy przebierają nogami: Donald Tusk, Koalicja Obywatelska, PSL (…) – to są ludzie bez programu, bez pomysłu, bez wyraźnego przywództwa – powiedział polityk.

Solidarną Polskę i PiS różni kwestia Funduszu Obudowy i OFE.

–  My jesteśmy konsekwentni i to jest praktycznie jedyna rzecz, która nas dzieli w koalicji, jedyna, bo w miażdżącej większości głosowań zawsze głosowaliśmy tak samo, jak nasi przyjaciele z PiS. (…) Mamy nieco odmienną ocenę sytuacji jeżeli chodzi o Fundusz Odbudowy – wskazał Michał Wójcik.

Polityk mówił, że chciałby, by koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała. Zapewnił jednak, że Solidarna Polska jest gotowa na każdy scenariusz.

TV Trwam News

drukuj