fot. pixabay.com

Nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej w Brukseli

W Brukseli rozpocznie się dziś nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej. Polskę podczas dwudniowego wydarzenia reprezentować będzie premier Donald Tusk. Unijni liderzy mają dyskutować o groźbie eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie po ataku Iranu na Izrael. Niewykluczone, że omówią też kwestię nałożenia sankcji na Iran w przypadku przeprowadzenia kolejnych ataków.

Przywódcy będą też rozmawiać na temat dalszego wspierania Ukrainy. Ma być też mowa o rosyjskiej sieci wpływów w Europie, próbie korumpowania polityków i wpływania na wyniki wyborów w krajach wspólnoty.

Z kolei w czwartek politycy omówią kwestie konkurencyjności europejskiej gospodarki i usuwania barier na jednolitym rynku. Szefowie 27 państw i rządów mają postulować przyspieszenie prac nad tworzeniem unii rynków kapitałowych UE i zapewnienie przystępnej cenowo czystej energii. Zamierzają też apelować o zwiększenie inwestycji w infrastrukturę cyfrową i wykorzystanie sztucznej inteligencji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl