fot. twitter.com/SliwkaAndrzej

A. Śliwka: Po 10 latach trzeba odsunąć w Elblągu złą władzę, która nie dba o mieszkańców, a skupia się tylko i wyłącznie na swoich sprawach i interesach

Po 10 latach trzeba odsunąć w Elblągu złą władzę, która nie dba o mieszkańców, a skupia się tylko i wyłącznie na swoich sprawach i na swoich interesach – powiedział poseł Andrzej Śliwka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Zależy mi na tym, żeby Elbląg zaczął się rozwijać, żeby przestał się degradować – mówił Andrzej Śliwka.

Po reformie administracyjnej Jerzego Buzka doszło do tego, że Elbląg stopniowo zaczął się degradować jako byłe miasto wojewódzkie. Poszczególni rządzący – może z krótką przerwą rządów pana prezydenta Jerzego Wilka – doprowadzali do tego, że Elbląg się zwijał, a nie rozwijał – zaznaczył kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.

Uważam, że Elbląg potrzebuje zmiany – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wizja, którą prezentuję to wizja rozwoju, ściągania inwestorów, zadbania o osoby starsze, poprawienia komunikacji miejskiej; edukacji, żeby była na najwyższym poziomie. (…) Po 10 latach trzeba odsunąć w Elblągu złą władzę, która nie dba o mieszkańców, a skupia się tylko i wyłącznie na swoich sprawach i na swoich interesach – zauważył gość audycji „Aktualności dnia”.

Potrzeba jest stworzenia dobrego klimatu inwestycyjnego.

Będę skutecznie zbiegał o to, żeby w Elblągu były generowane nowe miejsca pracy i powstawały nowe zakłady. Będę wspierał elbląskich przedsiębiorców. Infrastruktura szkolna, edukacyjna, sportowa, kulturalna musi być na najwyższym poziomie.  Musimy poprawić komfort życia i funkcjonowania w Elblągu. Trzeba zadbać o odpowiednią infrastrukturę drogową. Nie może być takiej sytuacji, jaka jest obecnie, że mamy do czynienia z fatalną komunikacją miejską – zwrócił uwagę polityk.

W audycji Radia Maryja Andrzej Śliwka odniósł się także do kwestii relokacji nielegalnych migrantów.

Jako prezydent Elbląga nie zgodzę się na to, żeby relokować nielegalnych migrantów w tym mieście. Jeżeli spojrzymy na przykłady innych państw, takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja, to widzimy, że to niesie ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga nigdy nie podejmę decyzji, która będzie godziła w to bezpieczeństwo. Wiemy o tym, że polityka migracyjna, pakt migracyjny jest przerzuceniem błędnych decyzji niemieckich na polskie rodziny i na to nie ma zgody. (…) Najbliższe wybory, które nas czekają (21 kwietnia druga tura), są fundamentalnie ważne dla naszego bezpieczeństwa i fundamentalnie ważne dla Elbląga – podkreślił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.

Mam perspektywę Elbląga jako miasta portowego – powiedział gość audycji „Aktualności dnia”.

Moja propozycja to 100 mln zł na rozwój portu morskiego. (…) Obecnie rządzący miastem przyjęli propozycję 30 mln złotych. To nie rozwiązuje problemu. Mamy mieć w Elblągu czwarty port morski, a nie malutki porcik. Tylko wtedy to będzie gwarancja rozwoju miasta – akcentował polityk.

Cała rozmowa z posłem Andrzejem Śliwką dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl