fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Nadzwyczajna komisja zajmie się SKOK-ami

Kolejny raz zbierze się dziś nadzwyczajna sejmowa podkomisja ds. realizacji ustaw o SKOK-ach. Posłowie mają wysłuchać informacji szefa KNF-u nt. outsourcingu w SKOK-ach i jego wpływu na sytuację finansową w kasach. Ponadto zapoznają się ze stanem realizacji postępowania upadłościowego w SKOK Wołomin.

Poseł Maria Zuba, członek sejmowej podkomisji, podkreśla, że podczas kilku spotkań, które miały miejsce, posłowie w dalszym ciągu nie dowiedzieli się, dlaczego KNF przez dwa lata  nie reagował na informacje dot. trudnej sytuacji SKOK-u Wołomin.

– Na to pytanie nie otrzymujemy odpowiedzi. Wciąż jest ona bagatelizowana. Dla nas jest to bardzo ciekawe i chcielibyśmy usłyszeć wyjaśnienia, jak to się dzieje, że syn prezydenta Komorowskiego w jednym z podmiotów funkcjonujących w obszarze SKOK-u Wołomin był osobą pełniącą wysokie stanowisko i też nie zareagowano – powiedziała poseł Maria Zuba.

Przewodniczący podkomisji, poseł Marcin Święcicki z PO, wyznaczył już kolejne posiedzenie na 8 maja, czyli dwa dni przed wyborami prezydenckimi. Politycy PO szukają wsparcia posłów innych partii dla powołania komisji śledczej dotyczącej SKOK.

Komisja miałaby zbadać m.in. okoliczności powstania wniosków do TK ws. ustawy o SKOK-u złożonych  w 2009 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i w 2012 r. przez PiS.

RIRM

drukuj