W PE o prześladowaniu chrześcijan na świecie

Parlament Europejski w Strasburgu zajmie się  sprawą prześladowania chrześcijan na świecie. Planowana jest debata i rezolucja na ten temat.

Początkowo planowano debatę dotyczącą jedynie morderstw na studentach w Kenii, dokonanych przez grupę terrorystyczną Asz-Szabab, jednak na wniosek europosłów, zmieniony został tytuł debaty – informuje Dawid Nahajowski.

– Zdecydowaną większością głosów Parlament Europejski poparł pomysł przedstawiony przez lidera europejskiej partii ludowej Manfreda Webera. Europosłowie, m.in. z tego ugrupowania, domagali się dyskusji na temat prześladowań chrześcijan na świecie. Cel został osiągnięty. W środę Parlament Europejski zajmie się prześladowaniem chrześcijan na świecie w związku z zabójstwami studentów w Kenii – mówi Dawid Nahajowski.

300 milionów chrześcijan na całym świecie żyje w sytuacji zagrożenia, a 150 tysięcy chrześcijan co roku traci życie – zwraca uwagę europoseł Manfred Weber.

– Widzimy pod jaką presją żyją oni na świecie. To jest prześladowanie. Chcemy o tym mówić w Parlamencie Europejskim, ponieważ istniej nienawiść wobec mniejszości chrześcijańskiej – podkreśla polityk.

Europoseł Mirosław Piotrowski wskazuje, że PE po raz kolejny wypowie się w sprawie mordowania chrześcijan na świecie.

– Wielokrotnie już apelowałem w tej izbie o podjęcie skutecznych przeciwdziałań. Chrześcijanie od wielu lat są najbardziej dyskryminowaną i mordowaną grupą na świecie. Rezolucja, którą prawdopodobnie niebawem uchwalimy, jest ważna. Jednak jeszcze ważniejsze będą forma i treść zapisów w niej zawartych – mówił prof. Mirosław Piotrowski.

Debata rozpocznie się w środę o godz. 15.00, w sali plenarnej europarlamentu w Strasburgu.

RIRM

drukuj