fot. PAP/EPA

Przewodniczący PE przedstawił środki pomocy dla społeczności funkcjonujących w obszarze Parlamentu Europejskiego

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli w specjalnym przesłaniu video przedstawił dziś środki mające na celu wsparcie społeczności, w których obszarze funkcjonuje Parlament Europejski. Chodzi o wsparcie dla tych, którzy narażeni są na walkę z koronawirusem.  

W porozumieniu z regionem stołecznym postanowiono udostępnić część budynku europarlamentu osobom bezdomnym w czasie tego poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus.

Ponadto, jak poinformował Sassoli, kuchnie PE będą wytwarzać ponad tysiąc posiłków dziennie celem pomocy potrzebującym, a także pracownikom służby zdrowia, aby wesprzeć ich w wykonywaniu pracy.

„Chcemy być blisko tych, którzy cierpią, tych, którzy niestrudzenie pracują w naszych szpitalach, blisko mieszkańców Brukseli, a także Strasburga i Luksemburga. Blisko tych, którzy witają nas i potrzebują naszej pomocy” – powiedział przewodniczący PE David Sassoli.

Centrum kryzysowe w Belgii poinformowało wczoraj o 1380 nowych przypadkach koronawirusa. Tylko wczoraj na COVID-19 zmarły tam 162 osoby.

Łącznie w Belgii test na Covid-19 dał wynik pozytywny u ponad 22 tys. osób, z czego 11 proc. stanowią przypadki zakażeń w Brukseli.

Bilans ofiar śmiertelnych w Belgii to nieco ponad 2 tys. zakażonych.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl