PiS będzie pilnowało bezpieczeństwa podczas wyborów

PiS przygotował specjalną komórkę w sztabie aby zwiększyć bezpieczeństwo w wyborach. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że przyłoży się do pilnowania wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Partia szkoli już mężów zaufania i członków komisji. Z kolei 400 lokalnych koordynatorów ma za sobą szkolenie z obsługi programu stworzonego przez partię, który przeliczy głosy.

Będzie to swoisty sprawdzian dla Polskiego Komitetu Wyborczego – akcentuje poseł Andrzej Duda z Prawa i Sprawiedliwości.

– Przygotowaliśmy do tego celu specjalną komórkę w naszym sztabie, dlatego prowadzimy szkolenia zarówno dla mężów zaufania jak i dla tych, którzy mają obsługiwać oprogramowanie, zliczało wyniki wyborcze.  Mamy nadzieję, że obok Państwowej Komisji Wyborczej, my ,niezależnie we własnym zakresie, także wynik wyborów uzyskamy.  Zdecydowaliśmy się na ten krok  po pierwsze dlatego, że prawo tego nie zabrania, to jest normalna reguła w negocjacji. Mężowie zaufania są po to, żeby pilnować ich przebieg i  prawidłowości głosowania, by nie było żadnych oszustw wyborczych i zamierzamy z tej instytucji demokratycznej  skorzystać. Natomiast druga kwestia to jest to, że jednak wszyscy słyszeliśmy o tym, że były bardzo dziwne przypadki w różnych komisjach. Zasady ustroju demokratycznego nie stoją w żaden sposób na przeszkodzie. W związku z tym mamy zamiar to zrealizować – powiedział poseł Andrzej Duda

Eurowybory, w których wybierzemy 51 europosłów z 13 okręgów wyborczych odbędą się w najbliższą niedzielę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl