PiS złożyło w Sejmie projekt ustawy ws. obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy ws. obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów o 20 proc. Sejm ma się nim zająć na kolejnym posiedzeniu – poinformował w piątek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

Jak poinformował, w piątek PiS złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

– To jest projekt, który obniży wynagrodzenia posłom i senatorom tej kadencji. Będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu. W krótkim czasie wejdzie w życie – powiedział.

Projekt ustawy obniżający wynagrodzenia dla parlamentarzystów zapowiedział  przed tygodniem prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Społeczeństwo oczekuje skromności i będzie ona wprowadzona (…). Jeśli ktoś by nie chciał głosować za tego rodzaju decyzjami – bo one muszą być podjęte poprzez ustawy w większości przypadków – to traci szansę na miejsce na liście wyborczej, na dalszy udział w polityce – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 8-11 maja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl