Na maturze egzamin z języka niemieckiego

Maturzyści przystąpili dziś po godzinie 9.00 do pisemnego egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Od lat język niemiecki jest drugim – po języku angielskim – najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze; egzamin z angielskiego przeprowadzony był w ubiegłym tygodniu.

Chęć zdawania na maturze języka niemieckiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 21,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Część z nich dziś po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym; rozpocznie się on o godzinie 14.00. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 8,3 tys. abiturientów.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy będą pisać egzamin z niemieckiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Takich osób jest łącznie około 2,2 tys. w całym kraju.

Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut, na poziomie rozszerzonym – 190 minut, a na dwujęzycznym 180 minut.

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, ustnych – do 27 maja.

PAP/RIRM

drukuj