Spotkanie rzeczników Episkopatów z Europy i USA przed ŚDM

51 rzeczników prasowych Episkopatów z Europy i USA przyjeżdża w czwartek do Krakowa w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Spotkają się z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem i koordynatorem generalnym przygotowań do ŚDM ks. bp. Damianem Muskusem.

Goście odwiedzą Campus Misericordiae w Brzegach i Auschwitz – zapowiedział dyrektor Biura Prasowego Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. Adam Parszywka.

„Rzecznicy prasowi Episkopatów przyjeżdżają, by poznać Polskę, Kraków i dowiedzieć się o przygotowaniach do ŚDM” – ks. Adam Parszywka.

Organizatorem spotkania jest Rada Konferencji Biskupów Europy. Rzecznicy przyjadą do Polski na trzydniową konferencję, w czasie której m.in. wysłuchają informacji na temat programu Światowych Dni Młodzieży oraz tzw. dni w diecezjach, organizacji pracy dziennikarzy i kwestii logistycznych istotnych podczas ŚDM.

Uczestnicy konferencji spotkają się z metropolitą krakowskim ks. kard. Stanisławem Dziwiszem i koordynatorem generalnym Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. bp. Damianem Muskusem. Odwiedzą Campus Misericordiae w Brzegach, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Błonia i Pałac Arcybiskupów Krakowskich. W sobotę zaplanowano wizytę w Muzeum Auschwitz.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 26 do 31 lipca. Myślą przewodnią spotkania są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Organizatorzy spodziewają się, że zainteresowanie tym wydarzeniem będzie ogromne i że do Krakowa może przyjechać 5-6 tys. dziennikarzy i fotoreporterów z ponad 200 krajów.

PAP/RIRM

drukuj