Modlitwa o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży

W najbliższy piątek 10 czerwca o godz. 19.15 w Centrum Jana Pawła II w Krakowie prowincjał franciszkanów z członkami Wspólnoty Maryi z Włoch i Polski modlić będą się o bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Przyzywać tam będą wstawiennictwa błogosławionych ojców: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych terrorystów. Msza św. zakończy się błogosławieństwem ich relikwiami.

Modlitwa o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży i nad Polską ma nawiązywać do historycznego wydarzenia z pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny i Mszy św. na Pl. Zwycięstwa w Warszawie.

***

Program szczegółowy:

17.45 – Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja – 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”

18.15 – wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa

19.15 – Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

o. Jan Maria Szewek OFMConv/RIRM

drukuj