fot. PAP/DPA

Modlitwę o pokój i nawrócenie Rosji

Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z Krysowic na Ukrainie zaapelował do sanktuariów fatimskich na całym świecie, aby podjęły modlitwę o pokój i nawrócenie Rosji.

Ks. Andrzej Draws przypomniał, że w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, który jest szczególnie poświęcony Pani Fatimskiej. Poprosił, aby w niedzielę modlono się na różańcu w intencji nawrócenia narodu rosyjskiego.

W inicjatywę włączy się m.in. Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, o czym zapewnił jego kustosz ks. Marian Mucha SAC.

Sanktuaria Fatimskie, w tym Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie i wszystkie inne rozsiane po całym świecie, nigdy nie powinny ustawać w modlitwie o nawrócenie Rosji, o nawrócenie każdego człowieka. To przecież fundamentalne wezwanie Matki Bożej w Fatimie, by ludzie czynili pokutę, nawracali się i odmawiali różaniec. To wezwanie, które obecnie płynie z Ukrainy w związku z wojną jest jak najbardziej aktualne i nie może być obojętne nikomu, komu treść objawień fatimskich jest bliska, tym bardziej żadnemu z sanktuariów. Sanktuarium na Krzeptówkach oczywiście włączy się w tą modlitwę. Modlitwa o pokój, o ustanie wojny, o nawrócenie Rosji trwa nieustannie – podkreślił duchowny.

Podczas objawień fatimskich Matka Boża prosiła, aby Rosja została poświęcona Jej Niepokalanemu Sercu. Ponadto zaapelowała, aby odprawiać nabożeństwa pierwszosobotnie w intencji zadośćuczynienia. Maryja obiecała, że wypełnienie tych próśb będzie skutkowało nawróceniem Rosji i pokojem na świecie. Ważne jest, by w tą modlitewną inicjatywę włączył się każdy z nas.

 

RIRM

drukuj