fot. pixabay.com

Rosja: Sąd nałożył na Facebooka grzywnę w wysokości 26 mln rubli

Rosyjski sąd poinformował we wtorek, że ukarał portal społecznościowy Facebook grzywną w wysokości 26 milionów rubli (353 902 USD) za nieusunięcie treści, które Moskwa uważa za nielegalne.

Moskiewski sąd okręgowy wcześniej we wtorek nałożył na Google grzywnę w wysokości 6 milionów rubli za podobne wykroczenia.

Facebook został ukarany po postawieniu mu ośmiu osobnych zarzutów, związanych z wykroczeniami administracyjnymi, takimi samymi, za jakie ukarany został Google. Oskarżenia wobec obu firm dotyczą postów, które według sędziów zachęcały nieletnich do przyłączenia się do mających miejsce w styczniu protestów, gdy ludzie w całej Rosji wyszli na ulice, by wesprzeć kremlowskiego krytyka Aleksieja Nawalnego po tym, jak został zatrzymany.

W kwietniu sąd w Rosji nałożył na Twittera trzy oddzielne grzywny w łącznej wysokości 8,9 miliona rubli, także w związku z oskarżeniami, że nie usunął zakazanych treści. Za podobne wykroczenia ukarany grzywną został w tym roku także TikTok.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl