Sondaż: ponad połowa Rosjan nie odczuwa zachodnich sankcji

Ponad połowa Rosjan nie odczuwa wpływu sankcji nałożonych przez Zachód na ich kraj. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez moskiewskie Centrum Lewady.

Według sondażu przeprowadzonego przez moskiewskie Centrum Lewady, 75 procent Rosjan, uznało, że zachodnie sankcje nałożone na ich kraj  nie stworzyły problemów dla nich samych i ich rodzin.

Zdaniem 40 procent respondentów rosyjskie embargo na zachodnią żywność okazało się bardziej niekorzystne dla Zachodu niż dla Rosjan. Kontrsankcje jako szkodliwe dla Rosji określiło jedynie 12 procent ankietowanych, 35 procent  uznało, że ograniczenia szkodzą w równym stopniu obu stronom.

Jak wskazuje socjolog Marina Krasilnikowa z Centrum Lewady, zdaniem Rosjan  polityka sankcji nie tworzy dla nich problemów w życiu codziennym, ponieważ dla większości z nich towary importowane nigdy nie stanowiły większej części wydatków.

W 2014 roku  po rosyjskiej agresji Rosji na Ukrainę oraz aneksji Krymu,  Stany Zjednoczone i Unia Europejska nałożyły na Rosję sankcje. Tego samego roku w odpowiedzi na sankcje nałożone przez Zachód, Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii.

W 2015 roku Rosja rozszerzyła listę krajów objętych zakazem o Albanię, Czarnogórę, Islandię i Liechtenstein. W czerwcu 2016 roku władze przedłużyły po raz kolejny okres obowiązywania embarga, do końca 2017 roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl