IV rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

W dniach 1-2 sierpnia 2020 r. na Campus Misericordiae w Brzegach trwało modlitewne czuwanie w IV rocznicę Światowych Dni Młodzieży 2016. Tegoroczne spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnie odprawionej Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili o. Mariusz Tabor oraz ks. proboszcz Andrzej Pietrusa.

W przejmującym skupieniu i zadumie odprawiona Droga Krzyżowa wyrażała ból i niepewność, które nam obecnie towarzyszą w czasach doświadczającej świat pandemii.

Na Polach Miłosierdzia, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, wystawiony został Najświętszy Sakrament, by następnie wspólnie w procesji przejść do Domu Młodych.

W tym miejscu o godz. 21.00 rozpoczęła się 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, który został wystawiony w monstrancji z Światowych Dni Młodzieży. To właśnie tą monstrancją Ojciec Święty Franciszek błogosławił młodzież z całego świata na Campus Misericordiae w 2016 roku.

W niedzielne popołudnie na Campus Misericordiae przybył szczególny gość, ks. kard. Stanisław Dziwisz, który przed Najświętszym Sakramentem modlił się o ustanie pandemii w świecie za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II oraz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych na wspólnej modlitwie na Polach Miłosierdzia w Brzegach.

radiomaryja.pl

drukuj