B. Szydło w TV Trwam: Dziś w Krakowie jest cały świat

To ważne wydarzenie: właśnie tutaj w Polsce, w tak ważnym roku dla Polaków, jest cały świat – powiedziała Premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu na antenie TV Trwam udzieliła wywiadu dla „Studia ŚDM”.

Prezes Rady Ministrów w rozmowie z o. Piotrem Dettlaffem CSsR zwróciła uwagę, że trwająca w Polsce wizyta Ojca Świętego Franciszka zbiega się w tym roku z dwoma ważnymi wydarzeniami.

Z jednej strony, to oczywiście 1050-lecie Chrztu Polski – bardzo się cieszę, jestem szczęśliwa, że Ojciec św. akurat w tak szczególnym roku dla Polaków gości u nas, jest razem z nami, będziemy mogli wysłuchać jego przesłania. A z drugiej strony, to jest też ważne wydarzenie, że właśnie tutaj, w Polsce, w tak ważnym roku dla Polaków jest cały świat. Cały młody świat przyjechał do Polski, cieszy się, chce rozmawiać o Chrystusie, wspólnie się modlić – wskazała premier Szydło.

Szefowa rządu zaznaczyła, że „w czasach, w których bardzo często zwykłym obywatelom (…) zagląda do oczu niebezpieczeństwo” ważnym jest, by razem pokazywać, że są wartości, które mogą połączyć i uratować. „Na pewno jest nimi chrześcijaństwo” – powiedziała Beata Szydło.

Odnosząc się do Światowych Dni Młodzieży jako promocji naszej ojczyzny, premier podkreśliła, iż jest przekonana, że „słowo <<Polska>> nie będzie schodziło z ust ludzi na całym świecie jeszcze przez wiele dni”.

Przede wszystkim cieszę się z tego, że (pielgrzymi – przyp. red.) przyjeżdżają, widzą piękny kraj, wspaniałych ludzi; w rodzinach poznają nasze zwyczaje, poznają nas. I mam nadzieję, że tu będą wracali, że będą opowiadali o Polsce, do której warto przyjechać, która jest krajem rozwijającym się, pięknym. I co najważniejsze, że naszym dobrem są nasi obywatele – zaznaczyła premier.

Beata Szydło mówiła także o kwestiach bezpieczeństwa ŚDM, o przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych publikacji „Ambasador Polskości” i promocji polskiej historii, a także o swojej – poprzedzającej wywiad dla TV Trwam – rozmowie z ks. kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stolicy Apostolskiej.

Na zakończenie premier zachęciła do przyjazdu na ŚDM wszystkich niezdecydowanych. „Przyjeżdżajcie koniecznie (…), korzystajmy z tego, że dziś w Polsce, w Krakowie jest cały świat” – przekonywała.

Całość wywiadu [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl