[TYLKO U NAS] B. Szydło: Państwo bez wiary, bez wartości jest nic niewarte. Musimy o tym pamiętać

Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i projekt dotyczący zakazu aborcji eugenicznej zostanie poparty. […] Otrzymuję ogromną ilość sygnałów i listów z wyrazami zafascynowania Polską i tym, że u nas w taki sposób te wartości chrześcijańskie są szanowane. […] Musimy pamiętać, że państwo bez wiary, bez wartości jest nic niewarte – powiedziała w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam premier Beata Szydło.

Beata Szydło zaznaczyła, że jest dumna ze swojej wiary. Podkreśliła jednocześnie, że religia nie powinna zdominować funkcjonowania państwa, ale jest jego integralną częścią.

– Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że jestem osobą wierzącą, katoliczką. To bardzo pomaga mi w życiu i polityce. Cieszę się, że moi koledzy z klubu parlamentarnego PiS są osobami praktykującymi. Spotykamy się na Mszach św., uroczystościach – powiedziała.

– To nie oznacza, że religia ma w jakikolwiek sposób zdominować funkcjonowanie państwa. Musimy pamiętać jednak, że państwo bez wiary i wartości jest nic niewarte – dodała.

Do Sejmu wpłynęła obywatelska inicjatywa projektu nowelizacji ustawy o tzw. aborcji. Jej autorzy chcą usunięcia przesłanki o możliwości zabijania nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych.

– Cieszę się, że ta inicjatywa została podjęta. Sądzę, że nie będzie tutaj większych dyskusji i ten projekt zostanie poparty. To problem, który powinien być rozwiązany już dawno. Wiem, że sprawy światopoglądowe wywołują największe emocje. Trzeba mieć jednak odwagę, by dokonywać zmian – zaznaczyła premier.

Beata Szydło rozwiała wątpliwości co do możliwości finansowania przez budżet państwa programu in-vitro, jednoznacznie wykluczając tę możliwość.

– Jeśli ktoś chce skorzystać z in-vitro, to ma do tego prawo, ale państwo nie będzie tego dofinansowywało. Minister Konstanty Radziwiłł uruchomił szereg programów, które będą wsparciem zamiennym za in-vitro – powiedziała polska premier.

W kontaktach z politykami innych krajów i przedstawicielami różnych religii premier spotyka się z uwagami dotyczącymi działania polskiego rządu i poszanowania wartości chrześcijańskich w naszym kraju.

– Otrzymuję ogromną ilość sygnałów i listów z wyrazami zafascynowania Polską i tym, że u nas w taki sposób te wartości są szanowane. Mnóstwo inicjatyw wywołała przecież sprawa usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II we Francji. Powinniśmy zrobić wszystko i zadbać o to, żeby tych wartości w Polsce nigdy nie zabrakło – podsumowała premier Beata Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl