fot. PAP/EPA

Warszawa: Dziś spotkanie premierów Polski i Łotwy

Premier Beata Szydło spotka się dziś w Warszawie z szefem łotewskiego rządu Marisem Kuczinskisem.

Tematem rozmów przywódców będą m.in. reforma Unii Europejskiej i kwestie związane z Brexitem. Jak zapowiedziała premier, spotkanie będzie poświęcone także sprawom bezpieczeństwa.

– Będziemy rozmawiać oczywiście o współpracy bilateralnej, będziemy rozmawiać o współpracy gospodarczej. Przypomnę, że jesienią byłam na Łotwie. Tam odbyło się spotkanie 16+1, czyli państw naszego regionu i Chin. Wtedy zostało poruszone bardzo wiele różnych projektów, tematów, przede wszystkim gospodarczych. Będziemy zapewne rozmawiać też o tych najważniejszych sprawach, które dotyczą teraz Unii Europejskiej, czyli koniecznych reform, zmian i również tego, co wiąże się z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Zapewne dużą część tej rozmowy poświęcimy również kwestiom bezpieczeństwa – wskazywała premier Beata Szydło.

Łotwa jest jednym z czterech państw, w których postanowiono umieścić grupy batalionowe NATO w ramach wzmacniania wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W ubiegłym roku na lipcowym szczycie w Warszawie postanowiono, że na terenie Polski i trzech państw bałtyckich rozmieszczone zostaną cztery grupy batalionowe. Obecnie trwa realizacja postanowień szczytu.

RIRM

drukuj