Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na wyjazdowym posiedzeniu w stolicy Małopolski spotkał się rządowy zespół do spraw przygotowania wizyty Ojca Świętego Franciszka i ŚDM.

Zdiagnozowane ryzyka, związanego z przygotowaniem wizyty papieża Franciszka oraz organizacji ŚDM, zostały w mojej ocenie wyeliminowane – zadeklarowała przewodnicząca zespołu Beata Kempa.

Z kolei przedstawiciele wojewody i Ministerstwa Zdrowia wizytowali dzisiaj szpital Żeromskiego. Będzie to jedna z placówek zabezpieczenia medycznego podczas ŚDM.

Dyrektor placówki Zbigniew Król zaznaczył, że podległy mu szpital do ŚDM przygotowuje się już od kilku miesięcy.

– Chcemy w większości tych oddziałów newralgicznych, typu obsługa bloku operacyjnego (tutaj w zasadzie w gotowości chcemy utrzymać cały blok operacyjny) plus oddział chirurgiczno-urazowy i ortopedyczny, podwoić liczbę personelu, z tym, że na zasadzie gotowości, mając na uwadze konieczność dojazdu błyskawicznego. Również na SOR zwiększymy zasoby przynajmniej o 1/3. Dziennie przyjmujemy na SOR do 150 osób. Myślę, że jesteśmy w stanie podwoić tę liczbę. W przypadku zwiększenia korzystania będziemy rozbijali dodatkowy namiot, żeby ten triaż wyciągnąć ze szpitala – powiedział Zbigniew Król.

Jutro do Krakowa przybędzie Komisja Watykańska, która przygotowuje wizytę papieża Franciszka w Polsce.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział Ojciec Święty.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj