fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jednoczę się w modlitwie z poszkodowanymi w pożarze w Nowej Białej

Ojciec Święty Franciszek zapewnił o swojej jedności w modlitwie z poszkodowanymi  w sobotnim pożarze w Nowej Białej. Słowa te padły podczas audiencji generalnej w Watykanie. Papież spotkał się  z wiernymi na dziedzińcu św. Damazego.

Zwracając się do Polaków, nawiązał do zmagań pogorzelców z Nowej Białej, gdzie ogień uszkodził 25 domów, w których w sumie mieszkało ok. 110 osób. Spłonęło też ok. 50 obiektów gospodarczych. [czytaj więcej]

– Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy Bracia i Siostry, jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar. Dzięki Bogu, nie było ofiar śmiertelnych. Prośmy o łaskę pocieszenia, umocnienia i ludzkiej solidarności dla tych, którzy stracili domy i gospodarstwa. Wszystkim Wam, tu obecnym, i Waszym najbliższym życzę spokojnego lata, przeżywanego w obecności Boga w Duchu Świętym. Z serca Wam błogosławię – akcentował papież Franciszek.

W środę Ojciec Święty rozpoczął nowy cykl katechez dotyczący listu Apostoła Pawła do Galatów. Porusza on aktualne tematy bardzo ważne dla wiary, takie jak wolność, łaska i chrześcijański styl życia – powiedział Papież.

Ojciec Święty podkreślił, że droga wskazana przez Apostoła jest wciąż nową drogą Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego; jest drogą głoszenia, które realizuje się poprzez pokorę i braterstwo; jest drogą cichej i posłusznej ufności, będąc pewnymi, że Duch Święty działa w każdej epoce Kościoła.

RIRM

drukuj