By Dom Rodzinny JPII - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44823165

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II od dziś znów otwarte

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach od soboty znów jest otwarte dla zwiedzających – podała placówka. Przez znaczną część ubiegłego roku, a także od 7 listopada do teraz, była ona nieczynna z powodu pandemii koronawirusa.

 

Rokrocznie Muzeum zwiedza ponad 200 tys. osób, w tym wielu turystów z różnych zakątków świata. Pandemia sprawiła, że w ub.r. liczba ta spadła do niespełna 43,4 tys.

Wadowickie Muzeum zwiedzić można także poprzez wirtualny spacer. Jest to możliwe [tutaj]  .

Muzeum mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa. Muzeum zostało ponownie otwarte w 2014 r. Nowa ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle – od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie Wojtyłów. To pierwsza ekspozycja narracyjna o Janie Pawle II na świecie. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża.

Karol Wojtyła mieszkał w Wadowicach do ukończenia gimnazjum. Po maturze wyjechał z ojcem do Krakowa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl