fot. twitter.com/MI_GOV_PL

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną prawdopodobnie zostanie oddany do użytku na początku 2022 r.

Wszystko wskazuje na to, że kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną zostanie oddany do użytku wcześniej niż planowano. Pandemia koronawirusa nie zatrzymała jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w naszym kraju. Kolejnym etapem będzie pogłębienie toru wodnego do portu w Elblągu.

Rząd Zjednoczonej Prawicy kontynuuje szereg inwestycji pomimo niesprzyjających warunków pandemii. Jedną z nich jest budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk, poinformował, że w niektórych obszarach został wyprzedzony harmonogram. Wydaje się, że inwestycja zostanie zakończona wczesnej – stwierdził przedstawiciel rządu odpowiedzialny za sprawy związane z gospodarką wodną.

– Harmonogram przewidywał, że 2022 r. ma być zakończeniem budowy. Natomiast myślimy, że na początku 2022 r. oddamy do eksploatacji śluzę i całe przejście przez Mierzeję Wiślaną – powiedział Marek Gróbarczyk.

Drugi etap to budowa kanału przez Zalew Wiślany. Całkowita długość nowej drogi wodnej wyniesie blisko 23 kilometry. Do portu w Elblągu będą mogły wpływać jednostki o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl