fot. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

„Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa”. Zaproszenie na spektakl do Krakowa

Z okazji 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na w spektakl pt. „Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa. Część I – Rywałd i Stoczek Klasztorny”, który odbędzie się 17 maja 2022 roku o godz. 17.00 w sali teatralnej przy pl. Jana Pawła II 1 w Wadowicach.

Autorem scenariusza i muzyki oraz reżyserem sztuki jest Jarosław Tochowicz. W rolę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego wciela się Piotr Piecha, na co dzień aktor krakowskiego Teatru Ludowego.

fot. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Twórcom sztuki, którzy przez kilkanaście miesięcy odwiedzali miejsca odosobnienia Prymasa Tysiąclecia oraz analizowali jego pisma, udało się stworzyć monumentalne dzieło ukazujące wielkiego człowieka, który czas uwięzienia wykorzystał, by czynić dobro.

Trwająca 80 minut część I spektaklu dokumentuje czas internowania Prymasa w Rywałdzie i w Stoczku Klasztornym . Prymas prowadził zapiski, w których oprócz informacji dotyczących każdego dnia, listów, memoriałów skierowanych do władz, znajduje się też zapis jego duchowej drogi: niepozbawionego trudności i zmagań wzrastania w wierze i ufności.

Wejścia na spektakl w Wadowicach można odebrać w kasie biletowej Muzeum przy Pl. Jana Pawła II 5 oraz w dniu wydarzenia od godz. 16.30 przy wejściu do sali teatralnej.

„Monodram monumentalny: Zapiski więzienne kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa” miał swoją oficjalną premierę 2 maja 2022 roku na Jasnej Górze. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem i zebrał pozytywne recenzje.

 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl