MSP chce analizy wydatków od spółek Skarbu Państwa

Ministerstwo Skarbu Państwa chce od spółek Skarbu Państwa wydatków na usługi poniesione w latach 2013-2015. MSP poprosiło o analizę raportów w celu wzmacniania nadzoru właścicielskiego.

Ministerstwo Skarbu Państwa poprosiło o wprowadzenie do porządku obrad punktu o wydatkach, jakie w latach 2013-2015 spółki poniosły na usługi. MSP chce otrzymać także analizę takich wydatków w spółkach-córkach, spółkach-wnuczkach i innych podmiotach powiązanych. Ministerstwo ma na celu wzmacnianie nadzoru właścicielskiego.

Dawid Jackiewicz, Szef MSP, o wzmacnianiu nadzoru mówił już w zeszłym tygodniu podczas konferencji prasowej z okazji 100 dni rządów PiS. Chce on zastąpić MSP instytucją, która zajmie się tylko na nadzorze właścicielskim.

W nowym podmiocie miałyby się znaleźć najważniejsze spółki Skarbu Państwa. Wśród nich: KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PKO BP, PZU. Głównym celem nowego podmiotu ma być dbałość o wzrost wartości spółek Skarbu Państwa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl