MS: wynagrodzenia menadżerów spółek SP będą niższe i transparentne

Ministerstwo Skarbu planuje obniżyć wynagrodzenia menedżerów spółek państwowych. Zarobki prezesów będą jawne i uzależnione od wielkości spółki, jej przychodów, a także od powodzenia realizacji celów inwestycyjnych. Zmienione zostaną też zasady przyznawania nagród dla członków zarządu.

Według resortu, ma to wpłynąć na poprawę, jakości zarządzania i wyników finansowych spółek.

Poseł Maciej Małecki, wiceszef sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa, podkreśla, że walka z patologiami w państwowych spółkach była jedną z obietnic wyborczych PiS.

 – Dotrzymujemy słowa danego Polakom w kampanii wyborczej. Wprowadzamy jasne i przejrzyste zasady wynagradzania w spółkach Skarbu Państwa. Kończymy z ustalaniem wynagrodzeń prezesów i członków zarządu w zaciszach gabinetu. Wprowadzamy czytelne kryteria, na podstawie, których będą ustalane pensje i będą przyznawane premie. Prezesi spółek Skarbu Państwa mają prawo zarabiać godne pieniądze, ale dopiero wtedy, kiedy kierowane przez nich przedsiębiorstwa będą realizowały cele ważne dla polskiej gospodarki, bo celem działania spółek Skarbu Państwa jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa Polski i dbanie o rozwój polskiej gospodarki – informuje poseł Maciej Małecki.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął już projekt o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Rząd zajmie się nim na najbliższym posiedzeniu.

Zmiany dotyczyć mają spółek Skarbu Państwa, komunalnych, a także należących do samorządu innych spółek.

Szacuje się, że dzięki reformie Skarb Państwa może oszczędzić nawet do 60 mln zł rocznie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl