Imigranci przelali miliardy do swoich krajów

Imigranci zarobkowi w Europie przelali w 2014 r. ponad 109 mld dolarów do krajów swojego pochodzenia poinformował Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa.

Wśród krajów w Europie przodujących pod względem otrzymywania przekazów jest Polska. Główny ekonomista kasy krajowej SKOK Janusz Szewczak mówi, że to świadczy o tym, jak wielu Polaków musi szukać szansy na normalne życie za granicą.

Szacuje się, że w ten sposób dopłynęło do Polski ok. 170 mld złotych łącznie, a więc jest to gigantyczna kwota. Można powiedzieć, że tak naprawdę kwota netto tego, cośmy z Unii Europejskiej uzyskali pomijając to, co musieliśmy do UE dopłacić maleje ten strumień gotówki, bo Polacy (w ogromnej rzeszy ludzie młodzi), chcą pozostać aktywni za granicą, tam gdzie pracują: na Wyspach Brytyjskich, w Holandii, nie widząc większych szans na razie na lepsze jutro w Polsce. Być może to się zmieni po jesiennych wyborach parlamentarnych, natomiast na razie to jest dowód na to, że jesteśmy narodem, który musi dla siebie szukać przyszłości szans zawodowych, dobrze płatnej pracy niestety za granicą – powiedział Janusz Szewczak.

Szacuje się, że przelewy nadawane przez imigrantów pracujących w Europie stanowią wsparcie dla w sumie ok. 150 mln ludzi na całym świecie.

Ok. jedna trzecia tej kwoty trafi do 19 krajów w Europie, ale dwie trzecie stanowi wsparcie dla rodzin w ponad 50 rozwijających się krajach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl