MŚ zachęca przeciwników wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej do wzięcia odpowiedzialności za swoje postulaty

Ministerstwo Środowiska proponuje przyjęcie tzw. deklaracji odpowiedzialności przez przeciwników wycinki chorych drzew w Puszczy Białowieskiej. W specjalnym komunikacie resort przypomniał, że opozycja i niektóre organizacje pozarządowe uważają, iż zakaz wycinki drzew jest najwyższą formą ich ochrony. Jeśli tak, to ministerstwo zachęca, by wzięli oni odpowiedzialność za swoje postulaty.

Obecnie – zgodnie z postulatami tzw. ekologów – teren ponad 17 tys. ha Puszczy Białowieskiej jest pozostawiony wyłącznie „prawom natury”. Na pozostałej część puszczy (blisko 34 tys. ha) leśnicy prowadzą działania ochronne, czyli usuwają zarażone drzewa i zapobiegają rozszerzaniu się chorób.

Dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska Paweł Mucha mówi, że resort ma policzone gatunki i siedliska występujące na terenie puszczy i będzie obserwował, który ze sposobów ochrony tego środowiska jest bardziej skuteczny.

Te organizacje stanęły po jednej stronie sporu politycznego. Stanęły one po stronie totalnej opozycji i pokazują, że nie zależy im na dialogu, ale tylko i wyłącznie na wywoływaniu chaosu i doprowadzeniu do sytuacji, w której mogliby powiedzieć, że jest jakaś destabilizacja i zagrożenie. Chodzi im tylko i wyłącznie o to, by stwarzać presję również instytucji międzynarodowych na Polskę – podkreśla Paweł Mucha.

Deklarację skierowano m.in. do parlamentarzystów z PO i Nowoczesnej oraz ambasadorów akredytowanych przy UNESCO, komisarzy Unii Europejskiej i europejskich ministrów środowiska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl