fot. gov.pl

MRPiPS: rząd przedłużył dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Rząd przedłużył dodatkowy zasiłek opiekuńczy – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem, obecny dodatkowy zasiłek można wykorzystać do niedzieli.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony z powodu epidemii koronawirusa i zamknięcia szkół, przedszkoli oraz żłobków. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice mogą zostać w domu i zająć się dziećmi.

– Zostaje wydłużony o kolejne dwa tygodnie, czyli do 26 lipca, zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi do lat ośmiu – oznajmiła Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

W trakcie epidemii koronawirusa dodatkowy zasiłek opiekuńczy był już kilkukrotnie przedłużany. Nie wlicza się on do rocznego limitu sześćdziesięciu dni zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl