PAP/Marcin Bielecki

Jakie środowiska stoją za kandydatem na prezydenta Rafałem Trzaskowskim?

Szkolenie anarchistów, środki antykoncepcyjne, testery jakości narkotyków, igły i strzykawki – to wszystko finansuje warszawski ratusz kierowany przez Rafała Trzaskowskiego. Rodzą się pytania, jakie środowiska stoją za kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta oraz czyje postulaty chce on realizować.

Na hojne wsparcie stołecznego ratusza od dawna mogą liczyć organizacje lewackie, propagujące ideologię LGBT, a także zażywanie narkotyków. Za blisko 600 tys. zł. ratusz sfinansował akcję rozdawania igieł i strzykawek, testów do badania jakości narkotyków oraz prezerwatyw.

Analiza dokumentów 11 organizacji, które otrzymały łącznie 5 milionów złotych, wykazała wiele nieprawidłowości.

– Brak sprawozdawczości z wydatkowania środków. Sprawozdawczość tak ogólną, że nie umożliwia ona weryfikacji realizacji zadań, których dotyczą umowy. Brak wypełniania formularzy – wskazywał mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Beneficjenci są też blisko powiązani z urzędnikami nadzorującymi i rozliczającymi ich działania. Instytut Ordo Iuris rekomenduje przeprowadzenie kontroli NIK w stołecznym ratuszu.

– Warszawa jest polem eksperymentu ideologicznego i te działania wykraczają po za to, co miasto stołeczne Warszawa powinno proponować warszawiakom – oznajmił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Rafał Trzaskowski finansuje również działania agentów komunistycznych służb. Organizacja Jolanty Gontarczyk-Lange otrzymała 2 mln złotych. Kobieta w PRL-u inwigilowała i donosiła na Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

– Z tego, co wiem, to ta pani robi mnóstwo dobrego dla wykluczonych – powiedział Rafał Trzaskowski.

Ponad 3,5 miliona ratusz przekazał na szkolenia anarchistów i członków tzw. Antify – wskazał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– To były szkolenia z gimnastyki i taktyki ulicznej. Były to zamknięte szkolenia. Również prowadzono zajęcia z antykapitalizmu mówiąc o tym, że własność prywatna jest złem, a własność wspólna jest dobrem – dodał Robert Bąkiewicz.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości skierowało zawiadomienie do Prokuratury Krajowej, przekonując, że warszawski ratusz finansował działania organizacji promujących reżim komunistyczny oraz dążących do siłowej zmiany ustroju w Polsce, wzorując się na działaniach Antify w USA i krajach zachodnich.

– Uważam, że wokół Rafała Trzaskowskiego jest zorganizowana grupa ekstremy lewicowej, która wspiera go w takich działaniach. Nie można dopuścić, żeby ten człowiek został prezydentem Rzeczypospolitej – podkreślił Tomasz Kalinowski, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Są podejrzenia, że osoby, które niedawno pobiły w Warszawie działacza pro-life, mogą być powiązane z organizacjami finansowanymi przez ratusz.

– Uważamy, że polskie państwo powinno sprawdzić, czy osoby, które brały udział w napaści, nie były czasem szkolone przez te programy – zaznaczył Mariusz Piotrowski z Roty Marszu Niepodległości.

Rafał Trzaskowski unika tematów związanych z postulatami środowisk lewackich oraz LGBT. Jednak politycy Platformy jasno deklarują, dlaczego na niego zagłosują.

„Bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju” – napisała europoseł Janina Ochojska.

– Głosowanie na Rafała Trzaskowskiego to właśnie również głosowanie za tym, żeby ideologia LGBT wkraczała do polskich szkół – podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie widzą w tym problemu.

– Proszę nie straszyć Polaków Rafałem Trzaskowskim – powiedział Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.

Szczerość Janiny Ochojskiej podważa wizerunek Rafała Trzaskowskiego, który był kreowany w ostatnich tygodniach – ocenił publicysta Radosław Brzózka.

– Rafał Trzaskowski jest absolutnie pierwszorzędną twarzą rewolucji ideologii LGBT, rewolucji kulturowej w Polsce. Nie tylko dlatego, że podpisał Kartę LGBT+, ale dlatego, że duch tej karty jest realizowany w mieście rządzonym przez niego – wyjaśnił Radosław Brzózka.

Karta LGBT jest nie tylko zagrożeniem dla rodzin i dzieci. Uderza również w wolność gospodarczą przedsiębiorców.

TV Trwam News

drukuj